kazemi
درباره وبلاگ
عناوین مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 1697
تعداد نوشته ها : 10
تعداد نظرات : 0
صفحه ها
پست الکترونيک
mail.gmail.com
آخرين پست ها
طراحی اسم خفن

۱-انتخاب فونت

انتخاب گسترده ای از انواع مختلف برای شما وجود دارد. انتخاب فونت یک پروسه طولانی و پیچیده است. فونت های ایجاد شده توسط هنرمندان این عرصه در مدت زمان قابل توجهی و طی سالهای متمادی ایجاد می شوند. بهترین فونت های طراحی شده حرفه ای با وزن ها و سبک های مختلفی همراه اند.تا در نتیجه یک خانواده کامل ایجاد شود. به علاوه جفت های Kerning (کرنینگ به عملیات تنظیم فاصله افقی بین حروف در طراحی قلم‌های رایانه‌ای گفته می‌شود.) با دقت در نظر گرفته شده ، پشتیبانی چند زبانه با کاراکترهای بین المللی و Glyph( به تصویر یک نماد در یک سامانه نوشتاری گلیف می‌گویند) های یک در میان رسا برای اضافه کردن کاراکتر و تنوع در حروفچینی. بنابراین ، در حالی که مجموعه ای حیرت انگیز از فونت های رایگان برای انتخاب در اینترنت وجود دارد ، باید یکی از موارد مورد نظر خود را بررسی کنید که شامل تمام گزینه های مورد نیاز برای ایجاد یک طراحی اسم عالی باشد. حتی در بین گزینه های که برای آنها پول پرداخت میکنید ، انتخاب های زیادی می توانند مطلوب نباشند . این می تواند وسوسه انگیز باشد که به کلاسیک ها روی بیاورید.


انتخاب فونت در طراحی اسم

Z (225×224)

۲-سایز

همه حروف مساوی ایجاد نمی شوند. بعضی از آنها چاق و پهن هستند؛ برخی از آنها نازک و باریک هستند. بنابراین کلماتی که در انواع مختلفی ایجاد می شوند می توانند فضای بسیار متفاوتی در صفحه ایجاد کنند. ارتفاع هر کاراکتر به عنوان “x-height” شناخته می شود . هنگام جفت نمودن حروف مختلف ، معمولاً استفاده از مواردی که ارتفاع مشابهی دارند ، استفاده می شود. عرض هر کاراکتر به “Set Width” معروف است. این قسمت از نوشته را به همراه فضایی که به عنوان یک حائل بین یک حرف و حرف دیگر عمل می کند ، اندازه میگیرد. متداول ترین روشی که برای اندازه گیری حرف مورد استفاده قرار می گیرد ، سیستم نقطه ای است ، که به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد. یک نقطه ۱ممیز۷۲ اینچ است. ۱۲ نقطه یک Picaپیکا را تشکیل می دهد ، واحدی که برای اندازه گیری عرض ستون استفاده می شود. اندازه های حرف نیز می تواند در اینچ ، میلی متر یا پیکسل اندازه گیری شود.


فونت سایز در طراحی اسم


۳-Leading

لیدینگ فضای عمودی بین هر خط از تایپ را توصیف می کند. به این دلیل اینگونه نامگذاری شده است زیرا در روزهای تایپ کردن فلز از نوارهای سرب برای جدا کردن خطوط تایپ استفاده می شد. برای متن قابل خواندن که خواندن آن راحت است ، یک قاعده کلی این است که مقدار لیدینگ شما باید بین ۱.۲۵ تا ۱.۵ برابر بیشتر از اندازه فونت باشد.


۴-Tracking and kerning

Z (225×225)

Kerning فرایند تنظیم فضای بین کاراکترها برای ایجاد یک جفت هماهنگ است. به عنوان مثال ، در صورتی که یک “بزرگ” A با یک “بزرگ” V ملاقات کند ، diagonal strokes آنها معمولاً بهم می خورد به گونه ای که سمت چپ بالای “V” در بالای سمت راست پایین “A” قرار دارد.

Kerning شبیه Tracking است ، اما آنها یکسان نیستند. ترکینگ فرآیند تنظیم فاصله همه کاراکتر ها در یک کلمه است و بطور یکنواخت اعمال می شود.


(0) نظر
طراحی سایت در تهران به صورت حرفه ای

طراحی سایت در تهران به صورت حرفه ای

در زیر چند راهنمایی وجود دارد که هنگام بررسی پروژه وب بعدی خود به شما کمک می کند:

۱. اهداف وب سایت

9k= (311×162)

وب سایت شما نیازهای کاربر را تأمین می کند. داشتن یک مقصود ساده و روشن در تمام صفحات به شما کمک می کند تا کاربر با آنچه شما ارائه می دهید تعامل برقرار کند. هدف وب سایت شما چیست؟ آیا اطلاعات کاربردی مانند “How to guide” را می رساند؟ آیا یک وب سایت سرگرمی مانند پوشش ورزشی است یا می خواهید محصولی را به کاربر بفروشید؟ اهداف مختلفی وجود دارد که وب سایتها ممکن است داشته باشند اما اهداف اصلی مشترک برای همه وب سایتها وجود دارد:

Generating Leads (نقشه سایت که کادر هایی با خطوط به هم مرتبط می شوند)
فروش و مراقبت های بعدی

۲. سادگی

سادگی بهترین راه برای در نظر گرفتن تجربه کاربری و قابلیت استفاده وب سایت شماست. در زیر روش هایی برای دستیابی به سادگی از طریق طراحی وجود دارد.

 9k= (337×149)

رنگ

رنگ قدرت برقراری ارتباط پیامها و برانگیختن پاسخهای عاطفی را دارد. پیدا کردن یک پالت رنگی متناسب با برند شما به شما امکان می دهد تا بر رفتار مشتری نسبت به نام تجاری خود تأثیر بگذارید. انتخاب رنگ را به کمتر از ۵ رنگ محدود کنید. رنگهای مکمل بسیار خوب کار می کنند. ترکیب رنگهای دلپذیر باعث افزایش جذب مشتری می شود. همچنین باعث می شود کاربر احساس خوبی داشته باشد.

تایپ

تایپوگرافی نقش مهمی درطراحی سایت شما دارد. توجه را جلب می کند و به عنوان تفسیر بصری صدای برند ها عمل می کند. فونت ها باید خوانا باشند و حداکثر از ۳ قلم مختلف در وب سایت استفاده کنید.

تصویرسازی

Imagery هر جنبه بصری است که در ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرد. این شامل فوتوگرافی ، تصویر ، فیلمبرداری و انواع شکل های گرافیکی است. کلیه تصاویر باید رسا باشند و روح شرکت را به خود بگیرد و به عنوان تجسم شخصیت برند عمل کند. بیشتر اطلاعات اولیه ای که در وب سایت ها مصرف می کنیم بصری است و به عنوان اولین تاثیر ، مهم است که از تصاویر با کیفیت بالا استفاده شود . در نتیجه یک تصور حرفه ای و معتبر در ذهن بازدید کنندگان  ایجاد می شود .

 ۳. جهت یابی

نویگیشن روشی است برای یافتن سیستم در وب سایتهایی که بازدید کنندگان در آن تعامل دارند. آنچه را که به دنبال آن هستند می یابند. پیمایش وب سایت برای حفظ بازدید کنندگان مهم است. اگر نویگیشن وب سایت ها باعث سردرگمی بازدید کنندگان شود ، تسلیم می شوند و آنچه را که در جای دیگری نیاز دارند پیدا می کنند. نگه داشتن مسیریابی ساده ، شهودی و سازگار در هر صفحه مهم است.

۴. شکل خواندن 

الگوی مبتنی بر F رایج ترین روشی است که بازدید کنندگان در یک وب سایت متن را اسکن می کنند. مطالعات ردیابی چشم نشان داده است که بیشتر آنچه مردم می بینند در قسمت بالا و چپ صفحه است. طرح F شکل از الگوی طبیعی مطالعه ما در غرب (چپ به راست و بالا به پایین) تقلید می کند. یک وب سایت طراحی شده موثر با یک الگوی طبیعی برای اسکن صفحه با خوانندگان کار کنید.

۵. سلسله مراتب بصری

سلسله مراتب بصری ترتیب عناصر از لحاظ ترتیب اهمیت است.این کار یا با اندازه ، رنگ ، تصاویر ، کنتراست ، تایپوگرافی ، فضای سفید ، بافت و استایل انجام می شود. یکی از مهمترین کارکردهای سلسله مراتب بصری ، ایجاد نقطه کانونی است. این مهمترین اطلاعات را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.

۶. محتوا

یک طراحی وب موثر دارای طراحی عالی و همچنین محتوای عالی است. با استفاده از مطالب عالی و جذاب زبان و با تبدیل کردن آن مطالب برای مشتری می توانید بازدیدکنندگان را به خود جذب کرده و تحت تأثیر قرار دهید.

(0) نظر
نکات مهم در طراحی کارت هدیه

نکات مهم در طراحی کارت هدیه

گیفت کارت (به انگلیسی: Gift Card) یا کارت هدیه یک کارت کاغذی یا پلاستیکی است که به ازای مبلغی مشخص که در آن وجود دارد قابل خریدن است.

2Q== (285×177)
اندازه مناسب را انتخاب کنید

به اپلیکیشن Spark دسترسی پیدا کنید و اندازه کارت هدیه ای که می خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید.

  • در مورد تِم خود تصمیم بگیرید

در میان کارت های هدیه قابل چاپ جستجو کنید ، سپس یک الگوی کارت هدیه متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید.

  • تصویری چشم نواز را انتخاب کنید

پس از انتخاب الگوی کارت هدیه ، عکس ها و تصاویر را برای ارتقاء طرح انتخاب کنید ، یا تصاویر خود را اضافه کنید تا آن را به برن خاص خود اختصاص دهید.

9k= (265×190)

  • تایپوگرافی سفارشی را اضافه کنید

در مرحله بعد ، فونت هایی را انتخاب کنید که متناسب با سبک کمپانی شما باشد(برای خلق طراحی اسم خاص میتوانید از ریوال ایران کمک بگیرید). تایپوگرافی ارتباطی قدرتمند بین جوهره تجارت شما و کلمات می باشد و اسپارک(نام سایت ارائه دهنده این مقاله) مجموعه گسترده ای از انتخاب نامه ها را ارائه می دهد.

  • سند خود را بارگذاری و به اشتراک بگذارید

هنگامی که گواهی هدیه قابل چاپ خود را با متن مورد نظر خود پر کردید ، به سادگی طرح خود را به صورت دیجیتالی به اشتراک بگذارید – یا آن را بارگیری کنید و آن را به یک نسخه فیزیکی چاپی تبدیل کنید.

(0) نظر
نمونه های طراحی فاکتور حرفه ای

نمونه های طراحی فاکتور حرفه ای

فاکتورها و اینفوگرافیک ها ممکن است مانند دو ماده تجاری کاملاً متفاوت به نظر برسند ، اما در واقع یک چیز کلیدی مشترک دارند: هر دو برایانتقال اطلاعات می باشند.
با این وجود ، در حالی که اینفوگرافیک ها با استفاده از طرح های رنگارنگ و تجسم داده ها شناخته می شوند ، فاکتورها معمولاً بسیار ساده هستند.

۱. پاسکال دوفور

نمونه فاکتور جسورانه

این نمونه فاکتور حرفه ای برای مارک هایی که دارای شخصیتی دوستانه هستند مناسب است. پیام دوستانه “سلام این فاکتور شماست” در بالای فاکتور چشم شما را جلب می کند و موجب میشود ادامه متن فاکتور را مطالعه کنید.
انتخاب رنگ صحیح برای مالیات ها ، کسرها و قیمت ها تضاد کافی را ایجاد می کند تا اطمینان حاصل شود که در تشخیص مبلغ نهایی اشتباه نشود.

۲. فاکتور پایه

basic-فاکتور-الگوی-کانوناین نمونه فاکتور تمام موارد ضروری صورتحساب را ارائه می دهد.در الگوی فوق فضایی برای نام شما ، نام مشتری ، تاریخ فاکتور و هزینه های ۱۰ مورد از خدمات ارائه شده در نظر گرفته شده است. می توانید در صورت نیاز تعداد بیشتری اضافه کنید.

۳. فاکتور سرویس آبی

آبی-سرویس-فاکتور-قالب

این نمونه فاکتور به شما امکان می دهد خدمات متنوع و هزینه های هرکدام را به مشتری خود ارائه دهید.

۴. فابیو باسیل

نمونه فاکتور دو برابر

طراح در این فاکتور دو طرفه ، پیچیدگی جالبی را با یک طرح زیبا ایجاد کرده است. مدل طراحی این فاکتور کمک می کند تا مشتری نسبت به خدماتی که از آنها بهره برده است احساس خوبی داشته باشد.

۵- فاکتور تجاری

تجاری-فاکتور-الگوی-کانون

آیا کار شما فروش انواع محصولات و خدمات است؟ ممکن است فاکتور تجاری بالا همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. این قالب فضایی را برای مواد اولیه محصول ، شرکت تولید کننده ، تخفیف های ارائه شده به مشتری و سایر موارد اختصاص می دهد.

۶. سبک مرکزی

فاکتور جلو و مرکز

قیمت نهایی خود را با استفاده از این طرح به مشتری قرار دهید.در این سند از کنتراست در رنگ فونت استفاده می شود و به این ترتیب امکان متمایز کردن قیمت نهایی با رنگ قرمز و بولد شده از متن سیاه و نازک اطراف آن فراهم می شود.

۷. فاکتور حمل و نقل سبز

این نمونه فاکتور سبز مناسب برای معاملات انجام شده در حمل و نقل کالا است.

۸. JPWTemplates

این فاکتور از یک عکس واقعی در عنوان استفاده می کند تا کیفیت خدمات را به خوبی نشان دهد. این یک ایده هوشمندانه است که می تواند برای چندین سرویس از قبیل طراحی گرافیکی ، کاراکترسازی ، طراحی داخلی و غیره مورد استفاده قرار گیرد.
اگر می خواهید فاکتور خود را ویژه اختصاصی خودتان ارائه دهید، می توانید از یک عکس خاص یا طرحی از پروژه ای خاص استفاده کنید تا جلوه خاصی به آن بخشید.

۹. طرح های کلاسیک

در اینجا نمونه ای از طراحی فاکتور مستقیم آورده شده است که به طور واضح تمام معیارهای مهم فاکتور را نشان می دهد مانند اطلاعات تماس ، خریدهای کالایی ، اطلاعات پرداخت و غیره.

۱۰. استاندارد نارنجی

در این نمونه فاکتور شما می توانید آرم خود را در گوشه بالا سمت راست وارد کرده و همچنین ردیف های برای خدماتی که به مشتری خود ارائه داده اید شامل می شود.

۱۱. Bold staitionary

نمونه فاکتور اساسی

این نمونه فاکتور برای تقسیم اطلاعات تماس و اطلاعات پرداخت از یک طرح تقسیم شده استفاده می کند. این رویکرد عاری از هرگونه حواس پرتی یا عناصر فانتزی است.اگر تجارت شما از نوع سنتی است ، این نمونه یک راهنمای عالی است.

(0) نظر
X